Uzundere'de turizm seferberliği!

Erzurum Post- Gazetecilerle Uzundere’de bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak,  Uzundere’de hayata geçirilecek olan projeleri anlattı.

 

 

Başkan Aktoprak, bir turizm cenneti olan ilçe için tasarladıkları projeler hakkında  gazetecilere bilgiler aktardı. Tek amaçlarının Uzundere’yi turistik bir rota içerisine sokabilmek olduğunu anlatan Aktoprak, bunun için de yoğun bir mesai harcadıklarını kaydetti.

 

 

Tortum Şelalesi’nin bulunduğu alanın özel mülkiyet olduğunu ve buradaki işletmeyle belediyenin hiçbir ilgisinin bulunmadığının altını çizen Başkan Aktoprak, buranın aynı zamanda SİT alanı olduğunu anımsatarak, “Burada kurul onayı olmadan çivi bile çakamıyorsunuz” dedi.

 

 

Tortum Şelalesi’nin bulunduğu bölgede, içerisinde Bungalov evlerin de bulunacağı, piknik ve mesire alanı projesi için düğmeye bastıklarını kaydeden Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, “Biz burada insanımızın hafta sonları aileleriyle birlikte gelerek hoşça vakit geçirebilecekleri özel mekânlar tasarlıyoruz. Çalışmalarımız başladı, bir yıl içerisinde Tortum Şelalesi’nin çevresinde yepyeni bir dönem başlamış olacak” diye konuştu.

 

 

Yine aynı bölgede peyzajıyla, yürüme parkurları ve kamelyalarıyla yepyeni bir sosyal yaşam alanı oluşturmak için kolları sıvadıklarını kaydeden Aktoprak, ayrıca Tortum Gölü’nde yarımada adıyla yürütülen çok özel bir çalışma daha yaptıklarını bildirdi. Önümüzdeki 2-3 yıllık süre içerisisnde Uzundere’nin önemli bir atılım gerçekleştirmiş olacağı bilgisini veren Aktoprak, Tortum Gölü üzerine kurdukları Seyir Terası’nın da, yerli ve yabancı ziyaretlerin büyük ilgisiyle karşılaştığını ifade etti.

 

 

Gazeteci konuklarına Tortum Şelalesi ile Seyir Terası’nı gezdiren Başkan Aktoprak, Erzurum ve Erzurum turizmi için el ve işbirliği içerisinde çalışma arzusunda olduklarını kaydetti. Öte yandan gazetecilerin seyir terası gezisi ise, birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Pirinkayalar Geçidi üzerinde yerden onlarca  metre yükseklikte kurulan 12,5 metre uzunluğundaki seyir terasına çıkan gazetecilerden kimileri ürkek adımlarla yürürken, kimi haberciler de eşsiz manzaranın keyfini çıkardı.  Gazeteciler, yerli ve yabancı tüm ziyaretçilerin yaptığı gibi, seyir terasında fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi.

 


 

  • 8 / 1
  • 8 / 2
  • 8 / 3
  • 8 / 4
  • 8 / 5
  • 8 / 6
  • 8 / 7
  • 8 / 8
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.