Masalsı yolculuk 29 Mayıs'ta başlıyor

nkara-Kars arasında 29 Mayıs’ta ilk seferini yapacak Turistik Doğu Ekspresi, şimdiden doğa ve seyhat tutkunlarını  heyecanlandırdı. 

  • 23 Mayıs 2019 14:56
  • A
  • A

 Erzurum Post- Turistik Doğu Ekspresi ilk seferini 29 Mayıs’ta Ankara-Kars hattında yapacak.


Dünyanın en güzel ilk 4 tren rotasından birinde sefer yapan Doğu Ekspresi'ne yolcu talebinin her geçen gün artması üzerine yakında Turistik Doğu Ekspresi de hizmete konulacak. Ankara-Kars arasında 29 Mayıs’ta ilk seferini yapacak Turistik Doğu Ekspresi, şimdiden doğa ve seyhat tutkunlarını heyecanlandırdı. 

 


'Turistik Doğu Ekspresi' 


Turistik Doğu Ekspresi ilk seferini 29 Mayıs'ta saat 20.00'de Ankara'dan Kars'a yapacak. Tren, Ankara'dan giderken Erzincan'ın Kemaliye ve Erzurum istasyonlarında, dönüş treni ise Sivas'ın Divriği ve Bostankaya istasyonlarında uzun süreli duracak.

 

120 yolcu kapasiteli olacak. Turistik Doğu Ekspresi, 2 hizmet, 1 yemekli, 6 yataklı olmak üzere toplam 9 vagondan oluşuyor. Tamamı yataklı vagondan oluşan tren, Ankara-Kars parkurunu 27 saatte tamamlayacak. Ankara-Kars-Ankara hattında gün aşırı işleyecek tren, Ankara'dan saat 20.00, Kars'tan saat 23.00 civarında kalkacak. Biletleri 14 Mayıs'tan itibaren satışa sunulan trende tek kişilik kompartıman ücreti 400 lira, çift kişilik kompartımanda ise kişi başı ücret 250 lira olarak belirlendi.” 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.