İçişleri Bakanı Soylu'nun A takımında genç bir Dadaş...

Ankara’da başarı merdivenlerini hızla tırmanan Erzurumlu Yunus Demir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun A takımına girdi. 

  • 05 Ağustos 2019 14:15
  • A
  • A

Erzurum Post-İçişler Bakanı Süleyman Soylu'nun yakın çalışma ekibi arasında yeralan Yunus Demir,Ankara'da kısa sürede dikkat çeken Erzurum'un genç büroıkratlarından birisi oldu.  Ankara'da her kesimden Erzurumlunun yardımına kuşan ve her konuda destek olmaya çalışan Yunus Demir, 1984 yılında Erzurum’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamlayan Demir, Üniversite hayatına Sınıf Öğretmenliğinden başladıktan sonra 4 fakülte daha bitirdi. 

 


SENDİKACILIK VE GENÇLİK UZMANLIK ALANI

 

Sınıf Öğretmenliği, Adalet, Siyaset Bilimi, Sosyal Politikalar ve İşletme bölümlerinde üniversite eğitimi alan Demir, çalışma hayatına  öğretmen olarak başladı. Doğu görevini bitirdikten sonra Erzurum’da Genç Memur-Sen il Başkanlığı yapan Demir, genç bir kitleye sahip olmanın avantajıyla şehirde aktif bir sendikacılık yürüttü. 

 

 

Sivil Toplum Kururluşlarında da aktif görevler alan Yunus Demir, M.T.T.B. gibi gençlik teşkilatlarında çalıştı. Milli Türk Talebe Birliği’nde Ankara Teşkilat Başkanlığı yaptı. Kısa süre içerisinde yerleştiği Ankara’da aktif STK çalışmalarına devam etti. Yaptığı çalışmalar ve teşkilatçılığıyla gençleri geleceğe hazırlarken diğer taraftan Talebe Birliğinde öğrenciliğini sürdürdü. İçişleri Bakanlığı’na Soylu’nun göreve gelmesiyle öğretmenliğe ara veren Demir, İçişleri Bakanlığında göreve başladı. 

 


''HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ ERZURUM'' 

 


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yıllar önce tanıştığını ve her zaman kendisinden çok şey öğrendiğini söyleyen Demir, şuan Bakanlık bünyesinde Soylu’nun A takımında yer alıyor. Erzurum’da başlayan meslek hayatı, aldığı eğitimler, gençlik harekatlarında oynadığı aktif roller ile kısa sürede Ankara’nın yükselen bürokratlarından olmayı başaran Demir, söz konusu Erzurum olduğunda Ankara’da tüm imkanları seferber ettiğini söyledi.


Yunus Demir; “Erzurum’da doğdum. Erzurum’da büyüdüm. Aynı şehirde okudum. Öğretmenlik yaptım. Yine Erzurum’da Genç Memur-Sen Başkanlığı ile sivil toplum kuruluşlarında aktif roller aldım. Sonra Ankara’ya gittim. Bakanımız Süleyman Soylu ile birlikte İçişler Bakanlığında göreve başladım. Eğitimci biri olarak bürokraside önemli çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Sayın Bakanımızla çok uyumlu bir ilişkimiz var. Kendisi Erzurum’u ve Erzurumluyu çok seviyor. Ankara’da Erzurum ile ilgili sorunlar bizlere geldiğinde elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Bakanımız da bu konuda çok hassas” diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
  • Eko 05 Ağustos 2019 16:57

    Süleyman Soylu adamın dibi