Devlet, toplantılarda öğrenilir... Allame-i cihan aramayın!

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, CHP adına 11’inci Kalkınma Planı hakkında TBMM'de konuştu

  • 18 Temmuz 2019 22:57
  • A
  • A

Erzurum Post- TBMM Genel Kurulu, 11’inci Kalkınma Planı’nı görüşmek üzere Meclis Başkan Vekili Levent Gök başkanlığında toplandı.

 

Hükümet adına görüşmelere katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 11’inci Kalkınma Planı’yla ilgili sunum yaptı. Kalkınma Planı’nın, 2023 ruhunu taşıyan uzun vadeli hedefler olduğunu belirten Oktay, “Hükümet olarak uzun vadeli hedefimiz değişmemiştir; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, daha çok üreten, gelirini daha adil paylaşan, daha müreffeh bir Türkiye vizyonuyla, 2023 ruhunu taşıyan uzun vadeli hedeflerimizi koruyor ve onlara ulaşmak için bütün enerjimizle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

 

MHP,  İYİ Parti ve HDP adına yaplan konuşmlar sonrası kürsye çıkan eski DPT (Devlet Kalkınma Müsteşarı) CHP İstanbul Milltvekili İlhan Kesici konuştu:

 

''Devlet toplantılarda öğrenilir'' ve 'Allame-i cihan aramayın!''  diyen Kesici, 35 dakika süren  konuşmasında  Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne adeta ekonomi dersi anlattıç

 

Naif uslubu ve espirileri ile ekonomi gerçeklerini anlatan CHP   İstanbul Milletvekili İİlhan Kesici, bakın neler söyledi: