Camiler gelin-damat için stüdyo olur mu?

Düğün fotoğrafçılığı konusunda son zamanlarda sınır tanımayan fotoğrafçılar, gelin, damat ve yakınlarını camilere kadar soktu. Bu fotoğrafları gazeteci Öztürk Akkök Erzurum’un en eski mabedi Ulu Cami’de bugün ikindi namazı sonrasında çekti.

  • 17 Temmuz 2019 22:00
  • A
  • A

Erzurum Pos- Düğün fotoğrafçılığı konusunda son zamanlarda sınır tanımayan fotoğrafçıların, gelin ve damat ile yakınlarını camilere kadar sokması, “Camiler fotoğraf stüdyosu gibi kullanılabilir mi?” sorusunu akıllara getirdi.

 

 

Erzurum’un en eski mabedi Ulu Cami’de bugün (17 Temmuz Çarşamba) ikindi namazı sonrasında gelin ve damadın uluorta şekilde fotoğraf çekildiğini görenler gözlerine inanamadılar.

 

Düğün fotoğrafçılarının Ata Botanik Bahçesi’nde başlayan fotoğraf çekimlerini, zaman içerisinde farklı mekanlara taşıyıp, örneğin Abdurrahmangazi Türbesi’nden, Aziziye ve Mecidiye Tabyaları’na varıncaya kadar değişik dini ve tarihi mekanları kullanmasına alışık olan vatandaşlar, Ulu Cami’de de benzeri çalışmalar yapıldığını görünce, “Bu kadarı da fazla” demekten kendilerini alamadılar.

 

 

 

MÜFTÜLÜKTEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

 

Camiye girmenin, camide bulunurken takınılacak tavır, davranışların bir adabı ve usulü olduğunu bilen vatandaşlar, “Gelin ve damat ikilisi, belki ‘böylesi bir mekanda da fotoğrafımız olsun’ diye düşünmüş olabilirler. Sormak gerekirse; camiler acaba, sanki bir fotoğraf stüdyosuymuş gibi kullanılabilir mi? Bu konuda Erzurum Müftülüğü’nün bizleri bilgilendirecek açıklama yapması gerekir” diye konuştular. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.