AÜ Araştırma Hastanesi hizmet ağını genişletiyor...

Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük sağlık kampüslerinden biri olan Atatürk Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdürüyor. 

  • 17 Haziran 2019 18:59
  • A
  • A

Erzurum Post-Atatürk Üniversitesi; bünyesinde bulunan Tıp, Hemşirelik,  Sağlık Bilimleri, Diş Hekimliği, Veteriner ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile sağlık sektöründe adından oldukça sık söz ettiriyor. Gerek sağlık hizmeti sunma gerekse bu hizmetleri sunacak hekim, hemşire ve hasta bakım personellerinin eğitimi ve yetiştirilmesi noktasında nitelikli akademik kadrosu ve sunduğu araştırma ve uygulama olanakları Atatürk Üniversitesini bir adım öne çıkarıyor. 

 

 

DOĞUNUN SAĞLIK MERKEZİ

 

Kuruluşundan bu yana Erzurum ve çevresindeki iller (Kars, Iğdır, Ağrı, Ardahan, Erzincan, Bayburt, Artvin, Gümüşhane, Muş, Bingöl, Van, Malatya) olmak üzere yaklaşık 13 il ile Azerbaycan, İran, Suriye, Nahçıvan ve Afganistan gibi ülkelerden 4,5 milyon nüfusa sağlık hizmeti sunuyor.

 


2 BİN 788 PERSONEL HİZMET VERİYOR


Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi; 578 öğretim elamanı hekim, 820 hemşire, 290 hasta bakım personeli ve 549 diğer (tekniker, teknisyen, temizlik, güvenlik personeli) personel ile (toplam çalışan sayısı 2 bin 788) ülkemize ve bölgemize hizmet veriyor. 

 


Hastane, 165 bin metrekare açık, 16 bin metrekare kapalı alana sahip. 200 adeti  yoğun bakım olmak üzere toplam bin 418 yatak kapasitesine sahip. Atatürk Üniversitesi Erzurum Araştırma Hastanesi bu yönüyle de ülkenin en büyük sağlık merkezlerinden biri konumunda. 

 

 

GÜNDE150 AMELİYAT YAPILIYOR

 

Hastanede 27 ameliyathane aktif olarak7 gün 24 saat  modern tıbbi sistemlerle hizmet veriyor. Aralık 2018 verilerine göre hastanede günde ortalama 150 ameliyat gerçekleştiriliyor. Bu sayı zaman zaman 160'ı buluyor. 

 


Hastanede günde ortalama 5 bin hasta tedavi görüyor. Mayıs 2019 verilerine göre yılda ortalama 1 milyon 500 bin hasta tedavi amacıyla Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesini tercih etti.


Nitelikli hekim kadrosu ve güçlü fiziki ve teknolojik altyapısının yanı sıra rasyonel ve hizmet odaklı yönetim anlayışı sayesinde borçsuz hastanelerden biri haline gelen Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi, 2018-2019 yıllarında ülkemizin batı illerinden ve çevre ülkelerden çok sayıda hastanın tedavi olmak için tercih ettiği merkezlerin başında geliyor.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.