Atatürk'ün Erzurum'da ki 57 günü, sadece 500 adet basılacak!

Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Beyin Cerrahi Profesör Kadıoğlu'nun, Milli Mücadele ve Erzurum Kongresi'nin 100.Yılı nedeniyle  hazırladığı 'Atatürk'ün Erzurum'da kaldığı 57 güne 57 belge ve 57 Mustafa Kemal Portresi' sadece 500 adet basılacak.

  • 22 Haziran 2019 23:51
  • A
  • A

Erzurum Post-Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Beyin Cerrahi Profesör Hakan Hadi Kadıoğlu'nun, Milli Mücadele ve Erzurum Kongresi'nin 100.Yılı nedeniyle  hazırladığı 'Atatürk'ün Erzurum'da kaldığı 57 güne 57 belge ve 57 Mustafa Kemal Portresi' sadece 500 adet basılacak.


Prof. Dr. Kadıoğlu'nun hazırladığı eser Atatürk Üniversitesi tarafından 'Milli Mücadele ve Erzurum Kongresinin 100. Yılı' için prestij baskı olarak yayımlanacak. Bağımsızlık Mücadelemizin 100. Yılına yönelik muhteşem bir hatıra olarak basılacağı belirtilen eserin sadece 500 adet olması sosyal medya ve Erzurum gündeminde bir çok soruyu da beraberinde getirdi. 

 


''NEDEN 19 BİN 23 ADET DEĞİL?''

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı Milli Mücadele'nin simgesi olan Erzurum'da Atatürk anısına hazırlanan bir kitabın hem de Atatürk Üniversitesi tarafıdan sadece 500 adet basılacak olması özellikle sosyal medyada yoğun tepkiye neden oldu.

 

 

Yurttaşlar, başta sosyal medya olmak üzere bir çok açık kaynaktan konu hakkında tepkilerini dile getirerek, ''Neden 19 bin 23 değil de 500 adet? Atatürk 57 günde Erzurum'da ne yapmış, hangi bilinmeyen belgeler ortaya çıkmış, biz de bilmek ve bu anı kitaba sahip olak istiyoruz, bu ülkede ve  bu şehirde yaşayanlar olarak buna hakkımız yok mu? '' diye sormaya başladı.

 

Prof. Dr. Kadıoğlu'nun, yoğun emek ve büyük bir titizlikle hazırladığı vurgulanan anı kitabı, Atatürk Üniversitesi yöneticileri neden daha çok sayıda yayımlamayarak toplumun her kesimine ulaşmasına engel olduğu da bir diğer  eleştiri konu olarak dikkat çekiyor.


Erzurum Post;  satışa sunulmayacağı belirtilen bu kitaptan ''biz de istiyoruz!'' diyererek, herkesin ulaşabileceği oranda yayınlanmasını bekleyerek soruyor:

 

Nüfusu 82 milyona ulaşan Türkiye ve bir milyona yaklaşan Erzurum'dan  böylesi önemli bir kaynak eseri niçin gizliyorsunuz?

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.